День вишиванки
Всесвітній День вишиванки започаткований у 2006 році і відзначається щороку у третій четвер травня. Це свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Для українців вишиванка - справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам'ять.
19 років тому студенти Чернівецького національного університету започаткували акцію "Всесвітній день вишиванки". Спочатку національний одяг вдягало кілька десятків студентів й кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня. До Дня вишиванки долучилася українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
За словами істориків та археологів певні елементи вишиванки існували ще на одязі скіфів. Вони проживали на території сучасної України до нашої ери. За часів Київської Русі також носили вишитий одяг, а згадки про особливе вбрання русинів можна знайти в записах багатьох мандрівників.
У XIX столітті з'являється така професія як вишивальниці. У них замовляли вишиванки для цілої сім'ї. Відтепер не треба було самим оздоблювати вбрання адже все робила робили майстрині.
Популяризацією вишиванки серед української інтелігенції займався Іван Франко. Саме він був першим, хто сміливо поєднував вишиту сорочку з діловим піджаком.
Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни росії проти України. Одягнена вишиванка - символ незламності українського духу, заява на весь світ про те, що українці - вільний народ!